Ağır metal kaynaklı idrar testleri bir aldatmaca mı?

Cıva gibi ağır metallerin vücut yükünü test eder. “idrar seferberlik testleri”, “provokasyon testleri” ve “provokasyon idrar testleri” sadece bir aldatmaca mı?

Çevresel risk faktörleri, yani genetik olmayan risk faktörleri, yanak otizmde önemli bir rol oynar. Aynı DNA’yı paylaşan tek yumurta ikizleri, durumun yarısından fazlasını paylaşamaz. Kurşun, cıva, PCB’ler gibi kalıcı organik kirleticiler veya “beyinde proinflamatuar bir duruma ve oksidatif hasara neden olabilecek ve nöral büyümede ve sonrasında değişikliklerle sonuçlanabilecek doğum komplikasyonları gibi çeşitli risk faktörleri önerilmiştir. geliştirme.” Ama neye dayanıyor? Videomda bunun hakkında konuşuyorum. Otizm için ağır metal idrar testi ve şelasyon.

Birçok korelasyonel çalışma spekülasyon yapmak Otizm prevalansının artmasına neden olan gizli ajanlardan birinin endüstriyel gıda üretim sisteminde, özellikle de kanatlı etine özel vurgu yapan et üretiminde tespit edilmesi olasılığı üzerine. 0:52’de görebileceğiniz gibi videobunun nedeni, özellikle kanatlı eti tüketimindeki artışın ebeveyn kümes hayvanları tüketimi, görünüşe göre bağıntılı otizmin yükselişi ile. “Etin büyük kontaminasyonu…[with] antibiyotikler, büyüme hormonları ve dioksin gibi toksinler de dahil olmak üzere diğer elementler insan sağlığı için ciddi bir risk oluşturmaktadır.

Kesinlikle toksikolojik sorunlar var birleşmiş et üretimi ve sadece kirleticiler değil, aynı zamanda pişmiş etin kanserojenleri olan lökotoksinler ile. Gazetede bir inceleme et bilimi 1:18’de görebileceğiniz tam bir liste ile geldi video. Ancak, eğer bir şey varsa, “birincil kronik toksik tepki” tüketen et ve et ürünleri kanserojendir” – otizm değil kanser. Bu korelasyonu açıklayabilecek tonlarca kafa karıştırıcı faktör var.

Aynı durum balık tüketimi ve otizmde de görülmektedir. Amerika Birleşik Devletleri’nde, “cıva ile ilgili balık uyarıları bulundu bir eyaletin otizm oranlarının şaşırtıcı derecede güçlü bir tahmincisi olabilir”, “cıva ile kontamine balıkların” suçlanacağını öne sürüyor, ancak kaç kişi kendi eyaletlerinin sularından balık yemeye meyilli? Bu “hiçbir şeyi kanıtlamaz”[s] cıva ve otizm arasında nedensel bir bağlantı”, öyleyse neden araştırmacılar bu bağlantıyı yapmayı düşünsünler ki? Eh, benim de 2:05’te görebileceğiniz gibi videocıva ve kurşun gibi ağır metaller, sebeb olmak beyin hasarı ve neden olabilecekleri semptomlar açısından bazı benzerlikler vardır. Yine de gerçekten bilmiyorsunuz… ta ki teste tabi tutana kadar.

“‘İdrar seferberlik testi’, ‘meydan okuma testi’ ve ‘provokasyon idrar testi’ tüm bunlar için kullanılan terimlerdir. tarif etmek bir şelatlama maddesinin” – bir ağır metal bağlayıcı madde – “bir kişiye metal testi için idrarını toplamadan önce”, yani vücudundaki ağır metal yükünün seviyesini belirlemek için uygulanması. Bununla birlikte, pediatrik, halk sağlığı ve toksikoloji yetkililer tavsiye etmek e karşı Bu testlerin kullanımı, “bilimsel doğrulama eksikliğine ve hastalar için kanıtlanmış faydaların olmamasına dayanmaktadır”. Bununla birlikte, bu “geleneksel olmayan test sonuçları genellikle terfi alternatif uygulayıcılar tarafından hastaya “detoks” amaçlı olduğu iddia edilen şüpheli ve genellikle uygunsuz tedaviler/müdahaleler önermek, tanıtmak ve satmak için bir temel olarak.

Gerçekten de, “uyarılmış idrar testinin kullanımına karşı profesyonel ve resmi kuruluşların tavsiyelerine rağmen, testler hala bazı uygulayıcılar tarafından yaygın olarak kullanılmaktadır ve tavsiye edilmektedir.” Sonuçlar nasıl görünüyor? Saat 3:00’te yeşil-sarı-kırmızı ışık kuralını kullanan bir grafik görebilirsiniz. video, bu açıkça cıvanın kırmızıda olduğunu gösterir. “Bilgisiz hastalar ve sağlayıcılar için sarı veya kırmızı arka plana düşen bir sonucun şu anlama geldiği sonucunu çıkarmak kolaydır. [heavy metal] zehirlenme”, ancak bunun nedeni “ince baskıyı” okumamalarıdır. Bu referans aralığı, grafikte gösterilen bu yeşil aralık, aşağıdaki seviyedir. Hayır-provoked koşullar, yani Sıradan idrar, reaksiyona neden olmak için yeni şelatlayıcı bir ilaç verilen bir kişinin idrarı değil, kasıtlı olarak ağır metalleri vücuda alıp idrara çekmek. Birine adrenalin iğnesi gibi kalp atış hızını artıran bir ilaç verip ardından nabzını ölçüp “Vay canına! Anormal derecede yüksek bir kalp atış hızınız var! Az önce adrenalin iğnesi vurulmuş diğer insanlarla karşılaştırıldığında? Hayır, sadece normal dinlenme kalp atış hızına göre. Ah! Görüyorsunuz, “sağlıklı deneklerden alınan sorgulanmış idrar örnekleri için belirlenmiş referans aralıkları yok”, bu nedenle araştırmacılar yanlış referans aralığı kullanıyor. Sonuçların gerçekte ne anlama geldiği hakkında hiçbir fikrimiz yok ve uygulayıcının size satmaya çalıştığı herhangi bir tedavinin “potansiyel zararı” göz önüne alındığında, “bu testler kullanılmamalıdır”.

Çoğu zaman bu tedavi anlamına geliyor kronik şelasyon tedavisi. Amerika Birleşik Devletleri’nde her yıl yarım milyon otizmli insan şelasyon tedavisi görüyor, ‘klinik deney kanıtı olmamasına’ rağmen [that] öneriyor faydası yok. Neden sadece bir denemiyorsun? Çünkü ölüm gibi yan etki potansiyeli var. araştırmacılar bahsetmek bir hastaya basitçe yanlış ilacın verildiği ve edetat aldığı bir vakaya kalsiyum disodyum, sadece saf edetat disodyum değil. Ancak, olmayabilir sahip olmak kaza oldu. Edetat disodyum, önde gelen şelasyon savunucuları tarafından tam olarak önerilen şeydir. “Böylece, söz konusu uygulayıcının… yapma disodyum tuzunu seçti. Gerçekten de, “bu dava basit bir ‘yanlış ilaç verilmesi’ meselesi değildi.” “Çocuğu şarlatanlık öldürdü” perspektifinden sadece bir oyalama olabilir.

değil söylemek ağır metaller toksik değildir. İnsanlara şelasyon ilaçları vermeye çalışmak yerine, biz meli ilk etapta maruz kalmamalarına yardımcı olmaya çalışın. araştırmacılar ile karşılaştırıldığında hiç balık, haftada bir veya iki porsiyon veya haftada üç veya daha fazla porsiyon yemeyen doktorların kan cıva seviyeleri. 5:27’de görebileceğiniz gibi videocıva seviyeleri düşmek haftada en az üç porsiyon yiyen grupta tek doz şelasyon ilacından sonra, ancak sonuçlara göre daha az balık yemek ya da hiç balık yememek daha iyi görünüyor.

İstatistiklerimize bakıyordum ve görünüşe göre otizm videolarımız, video görüntülemeleri açısından nispeten popüler değil. Bu beni şaşırtıyor, özellikle de orada gerçekten heyecan verici çok fazla araştırma olduğu için. Benim Hatırla Otizm için en iyi yiyecekler brokoli filizi serisi? Çok vahşi olduğunu düşündüm! Her neyse, daha fazla (veya daha az) zaman harcamamı istediğiniz, değinmediğim herhangi bir konu varsa, bana bildirin. Temel olarak, tıp literatüründe gördüğüm her şeyi ele alıyorum, ancak yeni bir şey olmasa bile, belirli ilgi alanlarına ilişkin bilgileri araştırmak için uyumlu bir çaba gösterebilirim.

HATIRLANMASI GEREKEN ÖNEMLİ NOKTALAR

  • Otizm spektrum bozukluklarında genetik olmayan (çevresel) risk faktörleri rol oynayabilir.
  • Tek yumurta ikizleri aynı DNA’yı paylaşır, ancak durumun yarısından daha azını paylaşır.
  • Otizm için risk faktörleri arasında cıva, kurşun, doğum komplikasyonları ve PCB’ler gibi kalıcı organik kirleticiler sayılabilir.
  • Artan kümes hayvanı tüketimi, özellikle ebeveynler tarafından, artan otizm ile ilişkili görünmektedir.
  • Et “antibiyotikler, büyüme hormonları ve dioksin gibi toksinler dahil diğer elementler” ile kontamine olabilir ve kronik tüketimi kanser dahil “insan sağlığı için ciddi bir risk” oluşturabilir.
  • İdrar mobilizasyon testleri ve provokasyon testleri olarak da bilinen provokasyon idrar testleri, bir kişinin vücudundaki ağır metal yükünün seviyesini belirlemek için idrar toplamadan önce bir şelatlayıcı maddenin (ağır metalleri bağlayan) verilmesini içerir. Diğerlerinin yanı sıra, bilimsel doğrulama eksikliği ve hasta için kanıtlanmış faydalar nedeniyle halk sağlığı yetkilileri tarafından yaygın olarak caydırılsa da, bu “geleneksel olmayan test sonuçları” genellikle uyuşturucu satmayı amaçlayan alternatif uygulayıcılar tarafından teşvik edilmektedir. şüpheli tedaviler.
  • Şelasyon tedavisinin faydalarını gösteren hiçbir klinik çalışma kanıtı olmamasına rağmen, yarım milyon otizmli insan buna maruz kalıyor ve sözde tedavinin yan etkileri arasında ölüm var.
  • Ağır metallerin kan seviyelerini düşürmeye çalışmak için şelatlama ilaçları da dahil olmak üzere ilaçlar almak yerine, örneğin daha az balık yiyerek veya hiç balık yemeyerek ilk etapta maruz kalmaktan kaçınmak daha iyi görünüyor.

Otizm hakkında daha fazla bilgi için bkz.

Balık yemenin artıları ve eksileri hakkında daha fazla bilgi için şunlara göz atın:

Sağlıkta,

Michael Greger, doktor

Not: Henüz yapmadıysanız, ücretsiz videolarıma abone olabilirsiniz. burada ve sunumlarımı canlı izleyin:Source link

Leave a Comment

Your email address will not be published.