Anında Pot Enginar – Food Faith Fitness

Tarife git

bunlar Anında kavanoz enginar yapmak çok kolay! Sadece bir avuç malzeme ile sağlıklı ve çok yönlü bir atıştırmalık elde edeceksiniz!

küçük bir tabakta Anında Pot Enginar

Bu tarifi neden seveceksiniz

FFF ailesinde yeniyseniz, mutfak aletlerimi SEVDİĞİMİ bilmelisiniz. Burada fritözüm, hazır tencerem gibi haftada birkaç kez yüksek hızda çalışır. Instant Pot, Instant Pot Butternut Squash, Instant Pot Buharda Brokoli ve sayısız başka tarifle geldi! Bugün yine hazır pot enginar ile işini yapacak. Düzenli olarak enginar pişirip yemiyorsanız, bu tarif bunu değiştirebilir. Instant Pot bunu ÇOK kolaylaştırıyor ve çok lezzetli oluyorlar! Merhaba sağlıklı, kolay ve lezzetli garnitür!

Gerekli Malzemeler

Instant Pot tariflerinin en güzel yanı, böyle lezzetli bir tarif yapmak için genellikle sadece birkaç malzemeye ihtiyacınız olmasıdır. Bu tarif sadece bir avuç malzeme gerektirir, ancak pişmiş enginarların tadı ve dokusu kesinlikle harika! İşte ihtiyacınız olacak:

  • büyük enginar
  • Suçlu
  • Sarımsak
  • tuz
  • Maydanoz
Hazır Tencerede Anında Pot Enginar

Enginar sizin için iyi mi?

EVET! Kısacası, enginar sizin için kesinlikle iyidir. Vücudunuzu sağlıklı tutmak için besinlerle doludurlar, sindirim sağlığınızı iyileştirdiği bilinir ve hastalıklarla mücadele özelliklerine sahiptirler. Bu hazır enginar tarifini pişirmek BÜYÜK bir fikir ve ayrıca hafta içi yemeklerinize çeşitlilik katacak.

Enginar ne zaman mevsiminde?

Enginarlar Mart’tan Mayıs’a kadar en yoğun sezonlarındadır, bu yüzden Anında Tencerede enginar pişirmeyi öğrenmenin YÜKSEK ZAMAN. Yerel süpermarkete gidin ve sıcakken biraz satın alın!

Bir enginar nasıl seçilir

Hangi enginarları alıp eve götüreceğinizi seçerken seçici olmak önemlidir. Önce enginarı alın ve büyük bir ağırlığı olup olmadığını hissedin. Katı, daha ağır enginarlar, yaşlandıkça daha hafif olma eğiliminde olduklarından daha taze olma eğilimindedir. Yapraklar koyu yeşil ve sıkıca kapatılmış olmalı ve ovduğunuzda yapraklar gıcırdamalı!

Nasıl yapılır Anında Pot Enginar

Garnitür

İçini ortaya çıkarmak için her enginarın üstünü kesin ve dışarıdaki ölü yaprakları dikkatlice kesin.

Montajlama

Suyu, sarımsak ve tuzla birlikte Instant Pot’unuza dökün, birleştirmek için karıştırın. Nişastayı tencereye yerleştirin ve tencerenin bir tarafına itin. Daha sonra enginar kalplerini de kesik tarafı aşağı gelecek şekilde içine yerleştirin.

Pişirmek

Hazır tencereyi mühürleyin ve enginarlar pişene kadar bir süre pişirin. Altını bir bıçakla dürterseniz bittiğini anlarsınız ve kolayca kayar.

Zevk almak

İstediğiniz gibi servis yapın ve DEVOUR!

Instant Pot'ta düzenlenen Instant Pot Enginar

Enginarın büyüklüğü pişirme süresini etkiler mi?

Enginarınızın boyutu pişirme süresini etkileyebilir, evet, bu nedenle enginarların her birinin yaklaşık olarak aynı boyutta olduğundan emin olmak isteyeceksiniz. Ayrıca daha büyük enginarlar için birkaç dakikalık pişirme süresi eklemeniz gerekebilir.

enginar nasıl yenir

Bu hazır enginarlar kendi başlarına kesinlikle lezzetli olsalar da, en iyi garnitür olarak servis edilirler! Onlara pastırma sarılı tavuk uylukları veya derin yağda kızartılmış domuz bonfile ile bir tarafı mor patates püresi veya kavrulmuş rus patates ile servis etmenizi öneririm. Bu enginar kalplerine hangi şekilde hizmet etmeye karar verirseniz verin, kesinlikle çok beğenilecekler!

Instant Pot enginarlarının tepesinin yakından görünümü

Daha Kolay Anında Pot Tarifleri:

İçindekiler

  • 2 büyük enginar
  • 2 su bardakları
  • 1 çorba Sarımsak, doğranmış
  • 1 çay kaşığı tuz
  • 1 maydanoz buketi

Beslenme bilgileri:

kalori: 33kalori (%2) karbonhidratlar: 7g (%2) Protein: 2g (%4) Şişman: 1g (%2) Doymuş yağ: 1g (%6) Çoklu doymamış yağlar: 1g Tekli doymamış yağ: 1g Sodyum: 643mg (%28) Potasyum: 246mg (%7) Lif: 4g (%17) Şeker: 1g (%1) A vitamini: 30kullanıcı arayüzü (%1) C vitamini: 8mg (on%) Kalsiyum: 33mg (%3) Ütü: 1mg (%6)

Beslenme Sorumluluk Reddi

Food Faith Fitness’ta yazılan ve üretilen tarifler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır.

Anında Pot Enginar Kolaj Fotoğrafı

FFF’İ PINTEREST, FACEBOOK VE DAHA FAZLA TAKİP EDEREK HABERDAR OLUN (VE SAHNE ARKASI ANLAYIŞLARINA ÖZEL OLSUN) twitter!

Bu gönderi bağlı kuruluş bağlantıları içerebilir, ancak yalnızca gerçekten kullandığım ürünleri ve <3. FFF'yi desteklediğiniz için teşekkür ederiz!
Source link

Leave a Comment

Your email address will not be published.