Blog: Keto Diyetinde Yapılması ve Yapılmaması Gerekenler

Sen’muhtemelen aşinayım Ketojenik Deti, veya Keto kısaca diyet. Bu kesinlikle yeni bir kavram olmasa da, popülerlik kazandı gibi son çalışmalar göstermiştir İt sağlık yararları sunar için metabolik, nörolojik ve insüline bağlı hastalıklar. Sağlıklı insanlar için bile Keto Diyeti, iyileşmek için harika bir yoldur. küresel kilo kaybı ve zihinsel esenlik. Ama inciİşin püf noktası, Bugün nasılsın? mutlak olmak bitmiş doğru ve buna bağlı kalmalısın Bugün nasılsın?. Ötam da bunu yapmanıza yardımcı olmak için buradayız! tarif ettik en Keto Diyetinin Yapılması ve Yapılmaması Gerekenler.

Keto Diyeti nedir ve benim için doğru mu?

Keto, yakmaya odaklanan yüksek yağlı bir diyettir. sağlıklı şişmans enerji için. Keto dostu yiyecekler yediğinizde, sizin vücut içeri girmeyecek yağ depolama modu yemek yerken yaptığı gibi Yengeçler, sonuç başarılı kilo kaybında. Eve diyet yemek yemeyi gerektirir tam dolu düşük karbonhidratlı yemek, kalite proteinve yağ oranının yüksek, böyle hissetmek için endişelenmene gerek kalmayacak aç veya lezzetli yiyeceklerden yoksun.

Keto Diyetini Takip Etmek İçin Ne Yapmalıyım?

Ssulu kal
Yeme alışkanlığınız ne olursa olsun, HER ZAMAN su içmelisiniz. (ve çok) diyetinizdesBir şey çoğu insan hafife alır. Su özellikle önemli için keto diyetini başarılı kılmak çünkü susuz kalmak, vücudunuz boyunca geride kalan besinleri dolaştırırken toksinlerin atılmasına yardımcı olacaktır. gövde.

alımınızı artırın OLUMSUZLUKtohumlar ve tohumlar
İçinizdeki kuşa kanallık yapmanın zamanı geldi. Fındık ve tohumlar kulağa heyecan verici gelmeyebilir, ancak a mükemmel sağlıklı yağ kaynağı. Düşünmek birding keten tohumu, chia tohumu, bademveya bu lezzetli kavrulmuş ve hafif tuzlu soya fıstığı diyetinizde.

Yüksek yağlı yağlarla pişirin
Bir yanılgı, yağın sağlıklı bir diyetin parçası olmadığıdır.. Jtekrar düşün! Ölçülü kullanıldığında, seçenekhindistancevizi yağı ve zeytinyağı gibi (özellikle bakire zeytin yağ veya kısaca EVOO) sağlıklı yağları diyetinize dahil etmenin kolay bir yoludur. Ancak bitkisel, kanola ve susam yağı kullanmaktan kaçınmalısınız.

NE YAPMAMALIYIM üzerinde keto diyeti?

yağ yemeyin
Tamam, bunun çifte olumsuz olduğunu biliyoruz. Öyleyse açıklayalım. Keto diyeti ile, aslında zorunda yemek yemek yeterli yağlı yiyecekler çalışmasını sağlamak için. Öneririz uzak dur antlaşma yemeksözellikle dondurucu koridorunda, ve tercih Bir şey daha sağlıklı avokado, yağlı balık, fındık ve aynı domuz pastırması.

Şeker oranı yüksek meyveler yiyin
Herkes meyvenin senin için iyi olduğunu düşünüyorbenbu. Ancak kilo kaybı için, yüksek şekerli meyveler – Mangoüzüm, kiraz ve muz – değiller en iyisi çünkü onların artırılmış karbonhidratlars. Bu, Keto diyetinde kaçınmak istediğiniz bir şeydir. Daha önce belirtildiği gibi, avukat harika bir seçenek çünkü Bugün nasılsın?sağlıklı yağlarda yüksektir, ancak şekerde düşüktür (ve evet, aslında bir meyvedir).

dışarıda yemek yemeyi bırak
Keto Diyetinin başarısız olduğunu görmemizin en büyük nedenlerinden biri, insanların yaşam tarzlarını tamamen değiştirmeleri gerektiğini düşünmeleridir. Diyetiniz sizi mutsuz ediyorsa, bu doğru değil. Senin için bir tane. Neyse ki, keto dostu restoran yemekleri yapmak zor değil. Bir et veya balık yemeği seçin ve karbonhidrat içeriği yüksek yiyecekleri değiştirin., sebzeli patates kızartması gibi. bizim favorimiz hile bir hamburger topuzunu peynir, avokado, domuz pastırması veya yumurta gibi ilave malzemelerle değiştirin. Veya bir burger sargısı haline getirin ve ekmeği marulla değiştirin.

Diyet yapmak her zaman kolay değildir, ancak imkansız da olmamalıdır. Anahtar, kendinize uygun olanı bulmaktır. günlük program en iyisi. okuyucularımız bulmak en başarılı sadece sana yardım etme kilo ver ama sana öğretmek daha iyi sağlığı korumak hayatın yolu, özgüveninizi artırın ve ruh sağlığınızı iyileştirin. keto doğru mu diyet senin için? f emin oluntakip etmek bizim geri ve ne yapmamalı ve Nashua Nutrition’a göz atın büyük Keto dostu atıştırmalıkların seçimi başlamak.

← Önceki gönderi

Sonraki gönderi →

Source link

Leave a Comment

Your email address will not be published.