Dikkatli Hareket: Dikkati Fiziksel Aktiviteye Getirmek İçin Bir Egzersiz – Kayıtlı Diyetisyen Columbia SC

Kocam tanıdığım en zen insandır. Şakayla buna İnsan Xanex diyorum. Gerçekten üzerinde durması gereken bir şey olmadıkça, asla gelecek üzerinde durmaz. O zaman bile, gerçekten stresli değil. Daha çok yoğun hazırlık ve tefekkür gibi. Ve şimdiki zamanda böyle yaşamak için meditasyon veya yoga yapmasına, kendi kendine yardım kitapları okumasına veya terapiye gitmesine bile gerek yok. O böyle.

Biliyorum, bunun için ondan da nefret ediyorum.

Bir keresinde biz köpekleri gezdirirken yanımızdan bir kadın geçti. Yaklaşırken Scott beni susturdu. Rastgele hanım geçerken sessizce yürüdük ve bunca yıldır bir seri katille evli olup olmadığımı sessizce merak ettim. Geçtikten sonra, kaldırıma çarpan ayak seslerinin en sevdiği seslerden biri olduğunu anlattı. Bana koşuya gittiğinde bazen sadece koşusunun sesini dinlemek için müziği kapattığını söyledi. Cidden, bu adam kim?

İlk tepkim gülmek ve ona gözlerimi devirmek olsa da (kocamın ağzından çıkan çoğu şeye tepkim), yorumu gerçekten bana kaldı. Yogayı her zaman farkındalığı ve o anlaşılması zor zihin-beden bağlantısını geliştirmek için düşünmüştüm. Dikkatli olmayı diğer egzersiz türlerinin bir parçası olarak düşünmemiştim.

Bilinçli Hareket Bilimi

Ben kişisel olarak farkındalığın fiziksel aktivitedeki rolü hakkında düşünmemiş olsam da, birçok insan konuyu yıllar boyunca araştırdı ve araştırdı, özellikle de farkındalık Bilincinin fiziksel aktiviteyi motive etmede ve egzersiz programlarına bağlı kalmada rol oynayabileceği rolü. Bu harika olsa da, insanların hareketle sağlıklı bir ilişki kurmasına ve hareketle daha keyifli bir şekilde meşgul olmasına yardımcı olmada farkındalığın rolüyle daha çok ilgileniyorum.

Yeme bozuklukları ve sezgisel yeme dünyasında, dikkatli hareket uzun zamandır insanların egzersiz yaparken bedenleriyle yeniden bağlantı kurmayı öğrenmelerine yardımcı olmak için bir araç olarak kullanılmaktadır. Diyet kültürü, kilo vermek için yoğun, militarist egzersizler önerir. Bu nedenle, birçok insan ağrı ve rahatsızlığın üstesinden gelmek için vücutlarından ayrılmayı öğrenmiştir, böylece kalori yakmaya odaklanabilirler. Yeme bozukluğuyla mücadele eden insanlar için egzersiz, yeme bozukluğuyla bağlantılı zorlayıcı bir davranış haline gelebilir ve hatta travmaya yol açabilir. Yeme bozuklukları alanının dışında bile, insanlara eliptik bir antrenörde veya koşu bandında, belki bir dergi okurken veya TV izlerken akılsızca dövmeyi öğreten bir kardiyo jimnastiği kültürü vardır. Birçok insanın egzersiz sırasında vücutlarından ayrılmayı öğrenmesi mantıklıdır.

Source link

Leave a Comment

Your email address will not be published.