Ev Yapımı Kuru Fasulye

Sadece konserve kuru fasulye yediyseniz, bir sonraki pişireceğiniz tarif bu olmalıdır. Ev yapımı yeniden kızartılmış fasulye bir oyun değiştiricidir. Hazırlanması basittir ve elinizin altında olması günlerce yemek hazırlamayı kolaylaştırır. Tacos, tostadas, chilaquiles ve bir sonraki seviye fasulye sosu düşünün. Kuru fasulyenin nasıl yapılacağına dair birçok görüş var. Sadece şunu söyleyeceğim: Evde yalnız olduğumda ve yemek paylaşacak başka kimse olmadığında, ben onu böyle pişiririm. Bu sürüm böyle İnanılmaz derecede iyi, genellikle onlardan kaşıkla zevk alıyorum. Ama aynı zamanda o kadar basit ki Geçenlerde hikayelerimden birinde beni yemek yaparken gördüğünüzde bir kısmınız bana sorana kadar tarifi burada paylaşmayı düşünmemiştim. O zaman hadi gidelim !

Fasulye tekniğim

Yeniden kızartılmış fasulye pişirme yöntemim oldukça basit, ancak biraz alışılmışın dışında birkaç hareketim var. Fasulyelerimi biraz parlaklık ve hafiflik korurken derinlik ve lezzetle seviyorum. İnce kıyılmış soğanları fasulye ve bol et suyu ile pişirmek için doğru miktarda zeytinyağı kullanıyorum. Dumanlı kırmızı biber, şeyleri vejeteryan tutarken parmağınızı tam olarak koyamayacağınız dumanlı bir derinlik katıyor. Gizli malzemem, taze sıkılmış limon suyunun son dokunuşu. Bence bu, fasulyelerin çok ağır görünmesini engelleyen unsurdur ve asitlik, fasulyedeki nişastayı etkisiz hale getirir. Limon suyunu eksik etmeyin.
Toprak kapta barbunya fasulyesi

İyi Fasulye Önemlidir

Bozuk plak gibi hissediyorum. Her fasulye tarifi verdiğimde bunu benden duyuyorsun. Kuru fasulyeyi cirosu iyi olan bir kaynaktan almaya çalışın. Rafta çok uzun süre bekleyen tozlu, hüzünlü bir fasulye torbası almak istemezsiniz. Bakkalların büyük bölümleri genellikle fasulye ve bakliyatlarında hızlı hareket eder veya yerel çiftçi pazarlarında, kooperatiflerde ve daha fazlasında kuru fasulye için gözlerinizi dört açın. Ya da yadigarı fasulyeleri çevrimiçi arayın – çok güzel, güzel çeşitler var. Ben burada barbunya fasulyesi kullanıyorum, ancak diğer fasulye türlerini kesinlikle keşfedebilirsiniz – siyah fasulye, kızılcık fasulyesi, vb. Oyna!
Ev yapımı kuru fasulye tarifi

Pişirmeden önce ezin

Tarife geçmeden önce son bir şey söyleyeceğim. Pek çok insan fasulyelerini pişirme işleminin sonunda ezmeyi sever ama ben bunu genellikle başlangıçta yaparım. Bu şekilde çok daha az dağınık, sıcak bir brülör üzerinde çalışmıyorsunuz ve mükemmel kıvamı elde etmeyi daha kolay buluyorum. Aşağıda bahsedeceğim, bunun için bir patates ezici idealdir. Ezmek için herhangi bir alet: bir kapta bir havaneli, büyük bir çatal, fasulyeleri ezebilecek her şey. El blenderi ile birkaç darbe de işe yarayabilir, ancak bunu elle yapmaktan elde ettiğiniz tutarlılığı seviyorum ve yıkayacak fazladan bir cihaz yok.

Umarım onları denersin! Onlar gerçekten benim en sevdiğim basit mutfak zevklerinden biri. Fasulye konusunda daha fazla ilham almak istiyorsanız, uzun, kolay, düşük ısıda pişirme yöntemini kullanarak yumuşak, kremsi ve mükemmele yakın fasulyelerin nasıl pişirileceğine dair bu makaleyi bir araya getirdim. Zevk almak! Bu tarifi de en iyiler listeme ekledim. fasulye tarifleribu yüzden daha fazla fasulye merkezli ilham arıyorsanız, kontrol ettiğinizden emin olun!

101 yemek kitabına üyelik

Reklamsız Premium Üyelik şunları içerir:
-Reklamsız içerik
-Yazdırılabilir Tarifler
Baharat / Bitki / Çiçek / Lezzet PDF tarif kitabı
Hafta İçi Ekspres PDF tarif kitabı
-Yıl boyunca sürpriz bonuslarSource link

Leave a Comment

Your email address will not be published.