Evde yapabileceğiniz 5 basit egzersiz | egzersiz, sağlıklı yaşam tarzı, kilo verme ve daha fazlası

Bu günlerde spor salonuna kimin ihtiyacı var? Öte yandan, bazı spor salonları kapalı kaldığı veya çok katı kurallara sahip olduğu için bu bir seçenek bile değil. Forma girmek için süslü ekipmanlara veya yıldız bir atlet olmanıza gerek yok. Ayrıca, bireysel yeteneklerinize ve kilo verme hedeflerinize göre her zaman değişiklik yapabilirsiniz. İşte evinizin rahatlığında yapabileceğiniz 5 basit egzersiz:

Yürürken

Yürümek çok basittir, ancak uzun bir sağlık yararları listesi sunar – hem fiziksel hem de zihinsel. Ve tek ihtiyacın olan rahat, destekleyici spor ayakkabılar! Haftada 5 gün, günde sadece 30 dakikalık yürüyüşle kalp hastalığı riskinizi azaltabilir, kan şekerinizi düşürebilir ve hatta bağışıklık sisteminizi güçlendirebilirsiniz (şu anda hepimiz fazladan bir destek kullanabiliriz). Ayrıca, temiz hava stresi azaltmanıza ve enerjinizi artırmanıza yardımcı olabilir.1

Yıldız kayması

Bu, çocukken hatırlayabileceğiniz çok eski bir klasik, ancak basit olduğu kadar, gerçekten kalbinizin atmasını sağlayacak (ki bu iyi bir şey)! Açık bir alanınız varsa, bu, çocuklarınızla dışarıda çimenlerde, kaldırımda veya verandada yapmak için harika bir aktivitedir.

Yeni Başlayanlar İçin İpucu: Bir zıplama krikosunu denemenizin üzerinden yıllar geçtiyse, düşük etkili bir varyasyonla başlayın. Zıplama kısmını atlayın ve gücü kol hareketinizde tutarken her bir bacağınızı bir yandan diğer yana hareket ettirin.

Duvar çömelmesi

Sabah kahvenizin demlenmesini mi bekliyorsunuz? Kelimenin tam anlamıyla her yerde, her zaman yapabilirsiniz!

Sadece duvara yaslanın ve sırtınızı, boynunuzu ve başınızı duvara yaslayın. Ayaklarınızı omuz genişliğinde açarak, hayali bir sandalyede oturuyormuş gibi dizlerinizi bükün. 15 saniye basılı tutun, ardından dinlenin ve tekrarlayın. Bu basit egzersizi daha düzenli yaparak daha da güçleneceksiniz. Bu, uyluk ve gluteal kaslarınızı çalıştırır ve tonlandırır.

Köprü

Bu, yeni başlayanlar için başka bir kolay ama aynı zamanda daha deneyimli sporcular için tüm zamanların favorisi. Bu basit yer egzersizi kalça ve karın kaslarınızı çalıştırır.

Dizleriniz bükülü ve ayaklarınız yere düz basacak şekilde sırt üstü yatın. Omuzlarınızdan dizlerinize kadar düz bir çizgi oluşturmak için kalçalarınızı yerden kaldırırken kalça ve karın kaslarınızı sıkın. Konumu 20 saniye basılı tutun ve ardından dinlenin. 10 kez tekrarlayın.

triseps daldırma

Tamam, bu korkutucu görünebilir, ancak aslında çok basit ve herhangi bir seviyeye değiştirilebilir. Ek olarak, iç kol kaslarını (triseps olarak da adlandırılır) çalıştırır.

Dizleriniz bükülü şekilde yere oturun ve kollarınızı arkanızda düz bir şekilde yere koyun. Kollarınız düz ve poponuz yerden yukarıda olacak şekilde başlayın, ardından kollarınız zeminle 90 derecelik bir açı yapana kadar vücudunuzu alçaltın. Ardından, vücudunuzu yukarı doğru itin (iç kol kaslarını kullanarak). Bunu bir sandalye ile de yapabilirsiniz, ancak yerden başlamak ve oradan değiştirmek daha kolay olabilir. Her şeyi sizin için açıklayan bu Kadın Sağlığı Dergisi makalesine göz atın.

Kilo verme ve fitness hedeflerinize ulaşmak için pahalı bir spor salonu üyeliğine, peloton bisikletine veya süslü ekipmanlara ihtiyacınız olmadığını unutmayın. Devam et! Daha sonra yakıt ikmali yapın serinletici ve soğuk protein içeceği.

1https://www.healthline.com/health/benefits-of-walking

← Önceki gönderi

Sonraki gönderi →

Source link

Leave a Comment

Your email address will not be published.