Fıstık Ezmesi Granola Barları – Birkaç Aşçı

Bu fıstık ezmeli granola çubukları en iyi tatlı fındık aromasına sahiptir! PB sevenler için mükemmel ev yapımı atıştırmalıklardır.

Fıstık ezmesi granola barlar

Fıstık ezmesi sever misin? İşte PB sevenler için en iyi atıştırmalık: Fıstık ezmesi granola barlar! Mağazadan satın alınan granola çubukları uygundur, evet. Ama biraz yapay bir tat ile tatlı tatlı bir tada ve notaya sahipler. Ev yapımı bir granola bara kıyasla lezzet farkı? Aşkın: tatlı bal, fındık, biraz tarçın ve zengin çikolata dokunuşuyla nüanslı. Kabul edeceğinizi düşünüyoruz: bunlar şaşırtıcı. Bir parti pişirin ve hafta boyunca sağlıklı ikramlar ve atıştırmalıklar için yiyin.

Fıstık Ezmesi Granola Barları İçin Neye İhtiyacınız Var?

Aslında, granola çubukları yapmak için granolaya ihtiyacınız yok. (Kim bilir!) Hayır, bu çubuklar yulaf ezmesi ve fıstık ezmesi fırın çubukları değil. İşte ihtiyacınız olacak malzemeler:

 • Kremalı Fıstık Ezmesi: Burada ilave şeker olmaması daha iyidir. Çok kremsi bir marka en iyisidir (bazı markalar diğerlerinden daha kuru olabilir). Barları yapmadan önce PB’nizi iyice karıştırdığınızdan emin olun.
 • Canım: Biraz vegan granola barlar ister misiniz? Burada agav şurubu kullanın.
 • Eski moda haddelenmiş yulaf
 • Tarçın
 • tuz
 • Mini çikolata parçaları: mini olduklarından emin olun! Standart çikolata parçaları iyi çalışmıyor çünkü çubuğun dokusuna sığmayacak kadar büyükler.
Fıstık ezmesi granola barlar

Maksimum lezzet için tost yulaf

Bu fıstık ezmeli granola çubukları fırınlanmamıştır: ancak yulaf için fırında 10 dakikalık hızlı bir tost içerirler. Bu adımı atlamak cazip gelebilir (ve aceleniz varsa yapabilirsiniz). Ama işte bu tarif için ideal olmasının nedeni:

 • Yulafları kızartmak, büyük, karşı konulmaz bir ceviz aroması ekler. Lezzet kazancı için kesinlikle ekstra dakikalara değer.
 • 350 derecede sadece 10 dakikaya ihtiyacınız olacak. Tüm yulafları bir tavada tek bir katmana yerleştirmenize izin verdiği için fırında hızlı, kolay ve daha kolaydır.

En iyi sonuçlar için birkaç saat soğutun

Bu fıstık ezmeli granola bar tarifi için hamuru karıştırdıktan sonra, katılaşması için 10 dakika donduracaksınız. Sonra çubuklar halinde kesebilirsiniz. Hemen, doku çok kabarık olacaktır. Yapabilirsen, barları yemekten önce 2 saat soğutun! Bu, dokunun sertleşmesine yardımcı olur. Teknik olarak onları hemen yiyebilirsiniz, ancak soğutmak onları daha katı hale getirir.

Fıstık ezmesi granola barlar

Fıstık Ezmesi Granola Barları için Saklama Bilgileri

Bu ev yapımı fıstık ezmeli granola çubukları, mağazadan satın alınan çeşitlerden farklıdır, bu nedenle rafa dayanıklı değildirler! Ev yapımı granola çubuklarını hava geçirmez bir kapta buzdolabında 3 haftaya kadar saklayın. Bunları her zaman gün içinde buzdolabında olmayan beslenme kutularına koyabilirsiniz: biraz daha yumuşak olacaklar ama yine de bir arada kalacaklar.

Bunları ayrı ayrı sarılmış olarak mı taşımak istiyorsunuz? Parşömen kağıdına sarabilir ve bantla sabitleyebilir veya istediğiniz saklama kabını kullanabilirsiniz.

Fıstık Ezmesi Tarifleri

Ve hepsi bu! Bu Fıstık Ezmesi Granola Barları, tüm hafta boyunca atıştırmak için buzdolabınızda saklamak ve saklamak için mükemmel sağlıklı atıştırmalık veya ikramdır. PB’yi kullanmanın daha fazla yolunu mu istiyorsunuz? Bir kavanoz kullanmak için favori fıstık ezmesi tariflerimizden bazıları:

Bu fıstık ezmeli granola bar tarifi…

Vejetaryen, süt içermeyen, bitki bazlı ve glütensiz. Veganlar için agave şurubu kullanın.

Yazdırmak

saat saat simgesiçatal bıçak takımı çatal bıçak takımı simgesibayrak bayrak simgesidurum klasör simgesiinstagram instagram simgesiilgi alanı ilgi alanı simgesiFacebook facebook simgesiyazdırmak baskı simgesikareler kareler simgesikalp kalp simgesigüçlü kalp kalp katı simgesi

 • 1 fincan kremalı fıstık ezmesi (şeker ilavesiz)
 • ½ fincan bal (veya ½ fincan vegan için agav şurubu)
 • 3 ½ bardak Eski moda haddelenmiş yulaf
 • ½ çay kaşığı koşer tuzu
 • ½ çay kaşığı Tarçın
 • ½ fincan mini çikolata parçaları, bölünmüş


 1. Haddelenmiş yulafları kızartın: Fırını önceden 350 derece Fahrenheit’e ısıtın. Yulaf ezmesini bir fırın tepsisine tek bir tabaka halinde koyun ve hafifçe kızarana kadar 10 dakika kızartın. (Bu adım, yulaflara harika bir kızarmış ekmek aroması katar: atlamayın!)
 2. Malzemeleri karıştırın: Yulaf ezmesini geniş bir kaba alın ve fıstık ezmesi, bal, yulaf ezmesi, tuz ve tarçını bir kapta karıştırın. ¼ fincan çikolata parçalarını karıştırın.
 3. Form çubukları: 9″ x 9″ boyutundaki bir tepsiye bir parşömen yaprağı ekleyin ve kenarların yanlardan geçmesine izin verin. Karışımı kalıba koyun ve eşit bir tabaka halinde bastırın. Kalan ¼ fincan çikolata parçalarını barların üzerine ekleyin. Mümkün olduğunca pürüzsüz hale getirmek için üstüne yuvarlamak için küçük bir bardak kullanın.
 4. Dondur ve Kes Çubukları: Barları 10 dakika dondurun. Ardından tavayı dondurucudan çıkarın ve çubukları tavadan çıkarmak için parşömen kağıdını kullanın. Bunları 14 çubuk şeklinde (4 ½ x 1 ¼ inç ölçülerinde) veya istediğiniz herhangi bir boyutta kesmek için keskin bir bıçak kullanın. Buzdolabında 3 haftaya kadar saklayın. 2 saat buzdolabında beklettikten sonra kıvamı katılaşır, bu nedenle zamanınız varsa bunu ilk çubuğun tadına bakmadan önce yapın.

 • Kategori: tatmak
 • Yöntem: aşçı yok
 • Mutfak: tatmak
 • Diyet: Vejetaryen

Anahtar Kelimeler: Fıstık ezmesi granola barlar

Source link

Leave a Comment

Your email address will not be published.