Hemen Her Şeyin İçinde, Üzeri ve Altında Kullandığım Lahana Salatası Tarifi


biz vardı demet Bu yıl bahçeden lahanalar çıkıyor. Temelde onunla bir şey yaptım, baharatlı susam sosunda rendelenmiş yeşil ve kırmızı lahana, elma, havuç ve yeşil soğan ile yapılan tüylü bir lahana salatası. Bir Japon restoranında kuşkonmaz veya ıspanaklı goma-ae yediyseniz, pansumanın ilhamını anlayacaksınız. Hepsini karıştırın ve elinizde harika bir lâhana salatası olsun. Kendi başına iyi olan bir lâhana salatası. Tacolarda harika. Soba eriştelerine eşlik etmek için mükemmeldir. Hatta birkaç nohutlu bir kase kısa makarnaya birkaç büyük top atıp öğle yemeği olarak adlandırdım. Büyük bir kase paketleyin ve günlerce tadını çıkarın.

İyi lahana salatasının anahtarı

Lahana salatamı nasıl sevdiğim konusunda komikim ve bu tamamen bıçak becerisiyle ilgili. Bu Fıstık Kireç Salatasını yıllar önce yayınladığımda bundan uzun uzun bahsetmiştim ve burada da geçerli. Lahananın ince kıyılmış olmasını seviyorum. Her lokmanın kaba veya tıknazdan ziyade tüylü olmasını seviyorum. Harika bir lâhana salatası tarifinin iyi bıçak becerileri ve bulması kolay malzemelerden oluşan kısa bir liste ile oluşturulduğuna dair hissim bunca yıl sonra. Lahananın malzemelerine ve kesimine eşit önem verilir.
Mutfakta baharatlı susam sosu için malzemeler

Lahana salatası için baharatlı susam sosu

Bu lâhana salatasının temeli oldukça basittir: lahana, yeşil soğan, havuç, kişniş ve elma. Giyinme burada işlerin ilginçleştiği yer. Pansuman, bir miktar sriracha (veya sevdiğiniz herhangi bir baharatlı bileşen) ve taze limon suyunun dengeleyici bir sıkması ile vurgulanan kremsi bir susam keyfidir. Pansuman, tüm lahana salatası malzemelerini kaplar ve bir araya getirir.
Bir öğütme kabında susam tohumları
Bu sosta susam tohumlarını öğütmenin birkaç yolu vardır. Ben, çıkıntılı bir Japon öğütme kabı olan suribachi’mi kullanma eğilimindeyim. Bunu geleneksel bir havanda ve havanda da yapabilirsiniz veya bir mutfak robotunda (veya karıştırıcıda) birkaç baklagiller de işe yarayacaktır. Seçim sende!
Kavanozda baharatlı susam sosu
İşte sos bir araya geldiğinde nasıl göründüğü, kremsi, lezzet açısından zengin ve lâhana salatanızı kaplamak için mükemmel kıvam. İstediğiniz kadar baharatlı (ya da değil) yapabilirsiniz. Ayrıca, burada profesyonel bir ipucu, her zaman pansumanı ikiye katlarım ve hafta boyunca kullanırım.
Karıştırmadan önce bir kapta baharatlı susam lahana salatası için malzemeler

Baharatlı susam lahana salatası için malzemelerin hazırlanması

Yukarıda lâhana salatasının sos öncesi malzemelerini görebilirsiniz. Elmayı dilimlemeye ek olarak, servis yapmadan bir veya iki gün önce tüm malzemeleri ve (susamlı lahana salatası sosu) hazırlayabilirsiniz. Elma dilimlerini, renklerinin solmasını önlemek için karıştırmadan hemen önce limon veya limon suyuyla yıkamayı seviyorum. Tarif talimatlarında göreceksiniz, o yüzden ön tarafı sıkı tutun. Parçalama ve doğramanın geri kalanını vaktinden önce hızlı bir şekilde başlatabilirsiniz.
Malzemeleri bir bıçakla kenarda marine edin.

Daha fazla fikir

Geçen haftalarda bu lâhana salatasından keyif aldığım birkaç yolu vurgulamak istedim. Kelimenin tam anlamıyla buradaki her şeyin içine veya altına koyuyorum ve bu biraz kontrolden çıktı. Yukarıda marine edilen tofuyu görebilirsiniz, ben alıp tavada çabucak pişirmeyi seviyorum. Soba eriştesi ile lahana salatası üzerinde tofu servis yapın. Ben çoğunlukla tofuyu marine ederim, bu yüzden buzdolabında bu lâhana salatası varken, kaynar soba on dakikalık lezzetli bir yemek yapar – aşağıdaki fotoğrafa bakın. Ayrıntılı olarak yazmamı isterseniz bana bildirin. İçin mutlu.
Tofu ve erişte ile bir kapta baharatlı susam lahana salatası
Tamam, işte Loop’ta Baharatlı Susamlı Coleslaw’ın tadını çıkarmanın diğer yolu. Aşağıdaki resimde görüyorsunuz. Bu bir taco durumu. Oradaki marine edilmiş tofu mu? Biraz mısır nişastası ile toz haline getirildiği ve daha sonra gevrek bir kabuk elde edene kadar tavada kızartıldığı “balık taco stili” muamelesi yapıyorum. Taco bu şekilde toplanır. Bir tortilla üzerine ince bir tabaka püresi avokado sürün. İyi pişmiş tempeh’e bir kat pastırma ekleyin (Wayne, Lightlife Smoky Tempeh Bacon’u satın alır), ardından pişmiş tofudan biraz ekleyin. Tortillayı (üstte) her iki tarafta altın kahverengi olana kadar kızartın. Hemen bir sürü lâhana salatası ile doldurun ve ben de biraz fazladan yeşil salsa severim. Şu anda en sevdiğim öğle yemeği!
Bir kapta bir taco içinde baharatlı susam lahana salatası
İşte içeride neler olup bittiği hakkında gerçekten bir fikir edinebilmeniz için taco + lâhana salatası durumuna biraz farklı bir açıdan başka bir bakış. Ana tavsiyem, lahana salatası atlamayın. Gerçekten şarj ediyorum.
Bir kapta bir taco içinde baharatlı susam lahana salatası

Lahana Salatası Tarifleri için Kısayollar

Burada önerilen bazı kısayollarla bitireceğim. Yukarıda da bahsettiğim gibi, bu tarifin hazırlığının çoğunu bir ya da iki dakikanız olduğunda yapabilirsiniz. Genelde iki kat pansuman yaparım, bu yüzden buzdolabında benim için hazır olur. O zaman tek yapmanız gereken doğramak, rendelemek veya biraz parçalamak ve hazırsınız. Burada filizleri elle kesmeyi seviyorum, bu yüzden sadece benim zevkime göre, ama bunun ötesinde seçenekleriniz var. Mutfak robotunuz için rende ekiniz varsa havuç, elma ve yeşil soğan için kullanabilirsiniz. Kesinlikle işleri hızlı yapar. Alternatif olarak, havuç ve elmalar için rendenin büyük tarafını kullanabilirsiniz. Genelde her şey için bir bıçak kullanırım (daha fazla yemekten kaçınmak için), ama ne istersen onu yap.

Aradığınız tam olarak bu değilse, diğer salata tariflerine göz atın veya bu Fıstıklı Limon Salatasını veya bu harika Salatalık Salatasını veya bu Rendelenmiş Yumurta Salatasını deneyin.

101 yemek kitabına üyelik

Reklamsız Premium Üyelik şunları içerir:
-Reklamsız içerik
-Yazdırılabilir Tarifler
Baharat / Bitki / Çiçek / Lezzet PDF tarif kitabı
Hafta İçi Ekspres PDF tarif kitabı
-Yıl boyunca sürpriz bonuslar


Source link

Leave a Comment

Your email address will not be published.