Kavanozda Yemek: Baharatlı Hindistan Cevizi Körili Erişte


Aylardır harika bir “kavanozda” körili erişte durumu yakalamaya çalışıyorum. İlk denemem geçen yıl Airstream’i Palm Springs’in güneyindeki çöle götürdüğümüzde oldu. Takip eden aylarda beş veya altı revizyon üzerinde çalıştım ve yol boyunca bazı önemli dersler aldım. Temel malzemeleri bir kavanozda (veya torbada) bulunduktan sonra, ihtiyacınız olan tek şey su ve biraz hindistancevizi sütüdür. Acı biber, zencefil, tarçın, kuru mantar ve zerdeçal ile zenginleştirilmiş canlı ve ateşli bir et suyu elde edersiniz. İnanılmaz kokulu ve lezzetlidir. Et suyu, son dakikada karıştırmak için elinizde bulunan yumurtalı erişteleri ve mevsimlik sebzeleri sarar. Eğer varsa, kıyılmış lahana ve tofu ve brokoli çiçeği kullanma eğilimindeyim. Çok kolay, çok iyi!

Sanırım nihayet geçen hafta California sahilinin Santa Barbara yakınlarındaki muhteşem bir kısmına park ederken hindistancevizi körili eriştelerin kodunu kırdım, ama birkaç tane vardı. gerçek bütün kış denemelerinde başarısız olur. Ateşli çorbayı sevdiğim bir yere götürmek bir çırpıda oldu, en çok sorun yaşadığım erişteleri doğru almaktı. İşin püf noktası, tek kapta pişirme yaklaşımı için yalnızca doğru erişteleri kullanmaktır. Çok yapışkan olmadan veya suyu çok kalın ve nişastalı hale getirmeden diğer tüm malzemelerle kaynatmaktan mutluluk duyan eriştelere ihtiyacınız var. Aşağıda detaya gireceğim.Baharatlı Hindistan Cevizi Körili Erişte Malzemeler Weck Pot'ta Düzenlendi

“Kavanozdaki Yemekler” serisi:

Buna tökezlersen, biraz geri çekilirim. Son zamanlarda bu tür yemeklerden birkaçını kavanozlarda yapıyorum. Onları hafta içi hızlı yemekler için hazır tutmayı ve ayrıca gezilere ve kamp gezilerine götürmeyi seviyorum. Temel tarifleri oldukça katı tutuyorum ve genel kuralım “sadece su ekleyin”. Veya bu durumda, biraz hindistancevizi sütü. İtalyan arpa çorbası ve tortellini çorbası ile sadece su ve konserve domates. Buradaki fikir, sahip olduğunuz tek şey kavanozun içindekiler, biraz su ve belki de kiler dostu bir veya iki malzeme ise, harika bir yemek için ihtiyacınız olan her şeye sahip olursunuz.

Piknik masasında baharatlı hindistan cevizi körili erişte için malzemeler

Mantar hakkında konuşalım

Gelelim bu körili erişte malzemelerinin detaylarına. Ben bu tarifte doğranmış kuru porcini mantarına sesleniyorum. Et suyundaki acı kırmızı biber ve zencefilin baharatlı notalarına çok iyi topraksı bir denge sağlarlar. Araştırmaya ve kullanmaya değer ve onları buraya çağırıyorum çünkü birçoğunuzun onları görmezden gelmek isteyeceğini biliyorum (lol). Sadece seni yapmaman için teşvik etmek istiyorum. Kilerinizde sevdiğiniz başka bir kurutulmuş mantar varsa, evet, kesinlikle ikame edebilirsiniz, ancak kurutulmuş mantarları tamamen atlamayın.

Kavanozda Yemek: Baharatlı Hindistan Cevizi Körili Erişte

Hindistan cevizi sütüne alternatifler?

Burada bütün, az yağlı olmayan hindistan cevizi sütü kullanın. Daha kremalı bir köri istiyorsanız, et suyuna daha fazlasını ekleyin ve tadına bakmak için yeniden baharatlayın. Ayrıca, hindistan cevizi sütüne bir alternatif arıyorsanız, bu körili erişte ile ev yapımı kaju sütü kullanarak büyük başarı elde ettim. 1 su bardağı ıslanmış kaju fıstığını 1 su bardağı su ile yüksek devirli bir blender kullanarak krema kıvamına gelene kadar karıştırıyorum. Herhangi bir arta kalan hindistan cevizi sütü veya kaju sütü iyi donar, bu nedenle daha sonra kullanmak üzere torbalarda saklayın ve her ikisi de burada iyi çalışır.

Hindistan cevizi körili erişte pişirme masasından kıyı şeridinin görünümü

Ne tür erişte kullanmalı?

Bu tarif için en iyi seçenek olarak İtalyan Yumurtalı Makarna Yuvalarına inmeden önce birçok erişteyi gözden geçirdim. İşte erişte seçimini zorlaştıran şey. Bu tek yemek. Bütün mesele bu. Eriştelerinizi ayrı bir tencerede kaynatmak ve ardından tam pişmiş olarak köri tencerenize tam zamanında eklemek isterseniz, çok daha fazla erişte seçeneğiniz olurdu. Ama burada aradığımız şey bu değil.

Farklı kalınlıklarda pirinç erişteleri denedim ama asla mutlu olmadılar ve ayrı ayrı pişirilmek istediler. Diğer hızlı pişen makarnaları düşünerek, melek kılı makarnasını denedim ve zor bir hayırdı. Spagettiyi parçalara ayırmayı denedim ve bu da iyi olmadı. Ama bir İtalyan bakkalında ve diğer birçok bakkalda bulabileceğiniz türden tagliatelle yumurta yuvaları harikaydı! Et suyunu biraz kaynattıktan sonra ekleyerek mükemmel bir şekilde pişirdiler.

Kavanozda kullanım için yumurtalı erişte Köri ve hindistancevizi ile baharatlı erişte

Hindistan cevizi köri erişte bir açık pot

Bu, zerdeçalın dahil olduğu köpüren bir durumdur. Bunu Airstream’de birkaç kez pişirdim, ancak pişirme alanı dar olduğu için kesinlikle dışarıda pişirmeyi ve yemeyi tercih ettiğim bir yemek. Bir donabe ile eşleştirilen küçük Iwatani brülörüm, hafif ve kurulumu kolay harika bir kombinasyon. Donabayı seviyorum çünkü kil gerçekten ısıyı koruyor ve birkaç saniyeliğine ayakta kalmanız durumunda köriyi sıcak tutuyor. Toprak çömlek ile seyahat etmekten endişe edenler için, sürüş sırasında güvende tutmak için gönderildiği kutuda saklıyorum. Aşağıda yapılandırmayı görebilirsiniz.

Heidi malzemeler ve bir tencere hindistan cevizi köri eriştesi olan bir masada.

Aşağıda defterimdeki tarifin bir önizlemesi var (son versiyon aşağıda yazılmıştır). Tarifleri kurşun kalemle yazıp silmeyi ve zaman içinde tarifi değiştirmeyi ve geliştirmeyi seviyorum. Her zaman “bir dahaki sefere” için bir satırım var ve tarifi tekrar denediğimde ne yapacağıma dair notlar bırakıyorum. Geçmişteki hataları tekrarlamamak için neyin işe yarayıp neyin yaramadığına dair küçük notlar bırakmak da modelimin önemli bir parçası. Ve eğer bir kitap için tarifleri test ediyor ve çalışıyorsam, biraz farklı bir yaklaşım benimsiyorum. Bir tarifin kitaba gireceğini biliyorsam, onu yazıp çıktısını bir klasöre, dosya sürümlerini ve değişiklikleri orada taşır ve dijital dosyaları saklarım. Yakın ve Uzak ile ilgili yıllar önce (2015!) yemek kitabı yapım sürecim hakkında bir dizi makale yayınladım – bir gün yemek kitabı yazmak isteyebileceğinizi düşünüyorsanız ancak süreçten bunalmışsanız bu yararlı olabilir. Biraz teğet, ama burada genellikle tarif cephesinde böyle olur.

Bir defterde el yazısıyla yazılmış köri ve hindistancevizi ile baharatlı erişte tarifi

Ya 2 kişilik pişirirsem?

Tarifle ilgili son bir not, birçok kamp güveci küçüktür ve bu tarif 7 1/2 su bardağı su ve 1/2 su bardağı hindistan cevizi sütü gerektirir. Yani iyi miktarda sıvı. Oldukça büyük bir tencere kullanmak isteyeceksiniz. Tavanız daha küçükse veya 4 kişiden az yemek pişiriyorsanız, işte plan. Tencereniz 6 bardak suyu rahatça alabildiği sürece (makarna ve sebzeleri de ekleyeceğinizi bilerek), sorun yok. Tüm baharatları vs. kullanın. belirtildiği gibi ve makarna yuvalarını bir veya iki azaltın ve tarifle devam edin. Et suyunuz biraz daha güçlü olacaktır (iyi bir şekilde).

Kavanozda Yemek: Baharatlı Hindistan Cevizi Körili Erişte

Diğer favori tencere yemekleri:

Umarım hepiniz bundan benim kadar zevk alırsınız! Özellikle hava soğuksa kamp yemeği olarak severim. Bu satırlar boyunca daha fazla fikir arıyorsanız, bu İtalyan Arpa Çorbası ve Tortellini Çorbası’nı tekrar vurgulayacağım veya tüm çorba tariflerine göz atacağım. Ve işte en sevdiğim kamp tariflerimin bir listesi. Hızlı ve hafif ev yapımı yemekler için kilerinizi bu yemeklerden birkaçıyla dolu tutun!

.

101 yemek kitabına üyelik

Reklamsız Premium Üyelik şunları içerir:
-Reklamsız içerik
-Yazdırılabilir Tarifler
Baharat / Bitki / Çiçek / Lezzet PDF tarif kitabı
Hafta İçi Ekspres PDF tarif kitabı
-Yıl boyunca sürpriz bonuslar


Source link

Leave a Comment

Your email address will not be published.