Pilav ve Sosisli Pesto Dolması — Columbia SC Diyetisyeni

Belki de çaresizlik en iyi baharattı ama taze domateslerin tadını gerçekten sevdiğimi fark ettim. Sulu, parlak ve keskindirler ve bir miktar tatlılık içerirler! Her ne kadar tohumlar söz konusu olduğunda, onlar hakkında hala biraz temkinliyim.

Domates dolmasını bu kadar sevmemin sebeplerinden biri de bu. Domatesin çoğunu lezzetli bir garnitürle değiştirir! 50’lerin ev hanımı stili, çiğ domates kabuğunu ton balığı veya tavuk salatası ile doldurma, tonlarca tereyağlı ot kırıntıları ile Fransız stili veya en sevdiğim – pilav ve bir çeşit etli domates dolması olsun, hepsi lezzetli!

Bu Pesto Pirinçli ve Sosisli Domates Dolması tarifi gerçekten en iyisidir, özellikle yaz sonuna doğru olan o serin günlerde (ki şimdi Boston’da yaşadığımız için bunu yaşıyoruz). Biraz süslü, eğlendiriciyseniz bir gösteri durdurucu, ancak yine de inanılmaz derecede kolay.

Doldurma için domates nasıl hazırlanır

Bu tarifi her yaptığımda, domatesleri doldurmaya hazırlayarak başlıyorum. Domatesleri pilav ve sosisli iç harcı pişerken de hazırlayabilirsiniz ama ben şahsen iki işi aynı anda yapamayacak kadar başım dönüyor.

İlk olarak, doğru türde domateslere sahip olduğunuzdan emin olun. Asmada biftek veya büyük domates kullanmayı severim. Güzel ve olgun olduklarından emin olun. Mevsimi dışında veya tam olgunlaşmamış domatesler fırında biraz tatlı olsa da, mükemmel değillerse endişelenmeyin.

Domatesleri hazırlamak için, domatesin üst kısmından 3/4 inçlik kısmı kesin. Ardından, tırtıklı bir domates bıçağı veya soyma bıçağı kullanarak, eti delmemeye dikkat ederek tohumları ve iç posayı dikkatlice kesin. Daha sonra küçük bir kase domates bırakarak bir kaşıkla tohumları çıkarın.

Source link

Leave a Comment

Your email address will not be published.