Sağlıklı Bir Yaşam Tarzını İzlemenin (ve Bağlı Kalmanın) 7 Yolu | sağlık, sağlıklı yaşam tarzı, kilo verme ipuçları ve daha fazlası

Kilo vermek ve onu uzak tutmak için mücadele ediyor musunuz? Yalnız değilsin! Hamilelik, yaralanma veya boşanma gibi büyük bir yaşam değişikliği yaşadıysanız, formda kalmak ve formda kalmak aklınızdaki son şey olabilir.

Aralıklı oruçtan paleoya ve hızlı düzeltmeye kadar, fad diyetler bazıları için işe yarayabilir, ancak hepsi değil. Bunun yerine, ömür boyu sürecek sağlıklı alışkanlıklar edinin.

Sağlıklı bir yaşam tarzı sürdürmenin 7 kolay yolu:

  1. SMART hedefleri belirleyin

Hedef belirlemek, onlara ulaşmak için önemli bir ilk adımdır! İşin püf noktası, spesifik, ölçülebilir, ulaşılabilir, gerçekçi ve zamanında SMART hedefleri belirlemektir. Örneğin, forma girmek ister misiniz? SMART hedefi, haftada 3 kez 30 dakika yürümek olabilir.

  1. Sağlıklı atıştırmalıklar toplayın

Sağlıklı bir alternatifiniz olduğunda, bir marketten bir çikolata veya bir paket cips almak için uğramanız daha az olasıdır. Masanızda, çantanızda ve arabanızda sağlıklı atıştırmalıklar bulundurun.

  1. Bilinçli bir alıcı olun

En büyük sorununuz yiyecek mi? Birçok insan kreşe gitmek, futbol antrenmanı yapmak veya büyük bir futbol maçı öncesi arasında koşar, ancak bu aç ve yorgun olduğunuz ve sağlıksız seçimler yapma ihtimalinizin daha yüksek olduğu anlamına gelebilir. Günaha en aza indirmek için asla aç dükkana gitmeyin! Bunun yerine, bir sonraki öğüne kadar sizi oyalamak için bir protein barı veya sarsıntılı atıştırın. Ya da daha da iyisi, alışverişinizin çoğunu evinizin rahatlığında yapın! Akşam yemekleri ve başlangıçlardan çeşnilere ve tatlılara kadar neredeyse her şeyi çevrimiçi ve harika fiyatlarla satın alabilirsiniz! Düzenli satışlarımızı keşfedin Bu kesinlikle yenilmez ve özel teklifler almak için posta listemize katılın.

  1. Egzersizi eğlenceli hale getirin

Egzersiz eğlenceli olabilir ve hatta dört gözle bekleyebileceğiniz bir şey olabilir! İster köpeğinizle parkta yürüyüş yapın, ister bir arkadaşınızla yürüyüş yapın, ister Zumba dersi olsun, hareket edin! Bazılarını keşfedin en sevdiğimiz grup dersleri. Evden dışarı çıkamıyor musunuz? Bazı evde oturan anneler, merdivenlerde birkaç numara yaparak veya oturma odasında zıplayarak yaratıcı olurlar.

  1. Yavaşlayın ve her lokmanın tadını çıkarın

Yoğun hayatlarımız, yemeğimizi solumamızı kolaylaştırıyor. Ancak bu aşırı yemeye yol açabilir çünkü vücudunuz çok geç olana kadar dolduğunu fark etmez. Yemeklerinizi yemek odasında ya da aileniz veya arkadaşlarınızla çevrili yemek masanızda yemeyi deneyin. Elbette, toplantıdan toplantıya koştuğunuz ve masanızda yemek yemeniz gereken günler olacaktır. Bu durumda, her lokmadan sonra çatalınızı bırakın veya bir yudum su için. Ne yediğinize daha fazla dikkat ederseniz, yemeğinizden çok daha fazla keyif alacaksınız.

  1. Menü okumayı öğrenin

Bir restoranda bir gecenin sizi tamamen rayından çıkarmasına izin vermeyin. Menüyü önceden çevrimiçi olarak kontrol edin, böylece seçeneklerinizi keşfetmek ve aşina olmadığınız malzemeleri araştırmak için zamanınız olur. Çok fazla sağlıklı seçenek olmadığından endişeleniyorsanız, kendinize bir yüksek proteinli shake veya smoothie önce çorba veya salata gibi daha hafif bir seçenek seçin. Salatalar sizin işiniz değilse, bir tavuk ya da biftek entrée yapacak, ancak patatesleri sebze tarafıyla değiştirin ve yemeğin başında ekmek ve patates kızartmasını atlayın.

  1. Kendini aldatmana izin ver

Kendini sevdiğin her şeyden mahrum ediyorsan, bunun neresi eğlenceli? Hayatının tadını çıkar ve arada bir hile yapmana izin ver. Bir kadeh kırmızı şarap seviyorsanız, haftada bir veya iki kez bir kadehin tadını çıkarın. Ya da çocuklarınızı dondurma yemeye çıkardığınızda kendinize küçük bir porsiyon alın. Sizi mutlu eden şeylerden zevk almanıza izin vermezseniz, daha sonra aşırıya kaçmanız daha olasıdır.

Daha fazla kilo verme ipuçları ve püf noktaları ister misiniz? Hakkımızda daha fazla bilgi edinmek için geri gelin Blog.

← Önceki gönderi

Sonraki gönderi →

Source link

Leave a Comment

Your email address will not be published.