Sıcakta Nasıl Egzersiz Yapılır | egzersiz, sağlıklı yaşam tarzı, egzersiz ve daha fazlası

Yaz vücudunu formda tutmak, bunaltıcı sıcak çarptığında her zaman kolay değildir. Sıcak, nemli hava, kendinizi halsiz hissetmenize ve hatta nefes almanıza bile neden olabilir. Sıcak havalarda bile egzersiz rutininizi sürdürmek için bazı basit ipuçları:

doğru zaman

Sabah erken ve akşam, egzersiz yapmak için en iyi zamanlardır. Bu genellikle günün en sıcak kısmı olduğu için 10:00 – 15:00 saatleri arasında kaçının. Sabah erken antrenmanlar günün geri kalanında size bir enerji artışı sağlayabilir, ayrıca ondan erken kurtulursunuz ve bütün gün üzerinizde asılı olduğunu hissetmezsiniz.

Su, su, su

Hidratlı kalmak sadece performans için değil, aynı zamanda genel refahınız için de önemlidir. Sıcak günlerde su alımınızı iki katına çıkardığınızdan emin olun. A canlandırıcı ve besin açısından zengin smoothie antrenmandan sonra yakıt ikmali yapmak için harika bir yoldur.

Su sporları ve diğer aktiviteler de iyi bir egzersiz yaparken serin kalmanın harika yollarıdır. Su, kardiyoya bir miktar kuvvet antrenmanı ekleyen direnç katar – kilo kaybı için bir kazan-kazan! Bacaklarınızı güçlendirmek için havuzun etrafında koşun veya tüm vücudunuz için birkaç uzunluk yüzün. YouTube’da daha fazla havuz ve su egzersizi fikirlerine göz atın. Ayrıca kano (merhaba sıska kollar!), karın kaslarını güçlendirmek için kürek sörfü ve daha fazlası gibi aktivitelerle gölette, gölde veya okyanusta dışarı çıkmak için sonsuz olanaklar var!

Sağanak yağışlar veya gök gürültülü fırtınalar sizi rahatsız ediyor mu? Bu yaz yağmuru nöbetleri, biraz daha serin hava getirdikleri için bir rahatlama olabilir. Yaz yağmurundan hemen önce, yağmur sırasında veya sonrasında hızlı bir koşu yapın. Sadece dikkatli olun ve hava tahminlerine dikkat edin. Fırtına ihtimali varsa, evde kalın ve bekleyin.

Klimayı benimseyin

Klimanız veya merkezi havanız varsa, birçok evinizin rahatlığında yapabileceğiniz egzersizler. Zıplama hareketleri, duvar squatları ve triseps dip hareketleri evde basit ama etkili bir antrenman için harika seçeneklerdir.

Klima yok mu? Sorun yok! Serin bir bodrum veya garaj yeterli olacaktır.

Yürüyüşe çıkmak

Ağaçlar tarafından korunduğunuz için yürüyüş, sıcak havalarda harika bir seçenektir, bu da genellikle daha serin olduğu anlamına gelir. Ayrıca, serinlemek için yüzünüze su sıçratabilmeniz için su ve nehir kütlelerinin yanında uzanan çok sayıda dağ ve patika vardır. Yeterince içme suyu getirdiğinizden emin olun ve iz işaretlerine dikkat edin. Haritalar ve düzenlemeler için eyaletinizin web sitesini kontrol edin. Ayrıca, dışarı çıkmadan önce ilk elden tavsiye almak için kontrol edebileceğiniz birçok Facebook grubu var.

Tatilde? İşte egzersiz yapmak için birkaç ipucu. Ve, Haber bültenimize abone ol en son blog gönderilerini (ve SICAK fırsatları) doğrudan gelen kutunuza almak için!

← Önceki gönderi

Sonraki gönderi →

Source link

Leave a Comment

Your email address will not be published.