Tatillerde antrenman yapmak için 6 ipucu | egzersiz, sağlıklı yaşam tarzı, kilo kaybı ve daha fazlası

Tatil modundaysanız, yine de rahatlayabilir VE kilo verme yolculuğunuza devam edebilirsiniz. Tatildeyken egzersiz yapmak için bu 6 ipucuna göz atın:

  1. erken yap

Genellikle sabahları antrenman yapmasanız bile, bunu günün erken saatlerinde yapmak tatilinizde harikalar yaratacaktır. Sadece günün geri kalanında daha enerjik hissetmekle kalmayacak, aynı zamanda abur cubur yeme olasılığınız da azalacak. Antrenmanınızı güneşte geçen uzun bir günün ardından günün sonuna saklarsanız, uğraşamayacak kadar yorgun veya meşgul olabilirsiniz.

  1. Yürüyüşe çıkmak

Bölgenizdeki yerel patikaları veya doğal yürüyüşleri arayın. Doğa yürüyüşü, açık havada eğlenmenin, tatil yaptığınız bölgeyi keşfetmenin ve ailenizle kaliteli zaman geçirmenin harika bir yoludur. Bir köpeğiniz varsa, onlar da sizinle gelmek isteyebilirler (sadece katılmalarının güvenli olduğundan emin olmak için kuralları ve koşulları kontrol ettiğinizden emin olun). Yürüyüş, tüm vücut için iyi bir kardiyo egzersizidir. Dayanıklılık ve kas gücü oluşturur, ancak sıkıcı, sıradan egzersiz gibi hissettirmeyen faaliyetlerden biridir.

  1. Sahilde yürümek

Sahilde yürüyüş yapmak harika bir egzersizdir ve her yürüyüşten aynı sağlık yararlarını elde edersiniz. Kum direnç yaratır, böylece daha fazla kalori yakarsınız. Ayrıca, alt baldırlarınız için iyi bir egzersizdir. Suya yakın daha düz, daha ıslak kumla başlayın, ardından güçlendikçe daha kuru kuma ilerleyin.

  1. eğlenceli aile aktiviteleri

Eğlenirken formda kalmak için yapabileceğiniz birçok oyun ve aktivite var. Voleybol, Frizbi, kano, kürek sörfü, golf ve hatta masa tenisi yapabileceğiniz şeylerden sadece birkaçı. Unutma, harekete geç!

  1. Kalış nedeni

Evde sessiz kalırsanız, momentumu birkaç adımla devam ettirebilirsiniz. basit egzersizler. Bunlar normal rutininiz sırasında yaptığınız egzersizlerse, tekrar sayısını veya süreyi azaltın.

  1. boşver

Vücudunuzu hareket halinde tutmak önemli olsa da, rahatlayabilirsiniz. Bir gün atlarsanız, önemli değil! Gerinmek ve yakıt ikmali yapmak için zaman ayırın, çünkü tatilin anlamı budur.

Herhangi bir antrenmandan sonra, yakıt ikmali yapmayı unutmayın. sağlıklı atıştırmalık veya protein içeceği. Ve bol su iç!

← Önceki gönderi

Sonraki gönderi →

Source link

Leave a Comment

Your email address will not be published.