Yabancı otların yasallaştırılmasıyla ilgili halk sağlığı endişeleri

Esrarın yasallaştırılması konusunda ciddi halk sağlığı endişeleri var, ancak muhtemelen beklediğiniz şey bu değil.

Esrarın yasallaştırılmasıyla ilgili olarak, “görüşler Kapsam bunu, insan haklarında mucizevi bir ilaca erişim sağlayan tarihi bir ilerleme, feci ve anarşik bir vurgunculuk oyunu olarak görmek. Çoğu kişi, bununla birlikte, trilyon doların savaş ot üzerine başarısız bir politikaydı, “Amerikan toplumunda ırkçılığın iğrenç ifadesi için bir araç”, yönlendirme kolluk kuvvetleri, şiddet içeren suçlardan uzak dururken, “yasa dışı uyuşturucuların mevcudiyeti üzerinde kayda değer bir etkisi yok” Evet, yasallaştırma olabilir Bedava kolluk kuvvetleri, ancak muhalifler ‘gençler arasında esrar kullanımını artıracağını iddia ediyorlar’ – daha önce alamadıkları için değil, yasallaştırma ‘esrarın daha ucuz bir fiyata daha erişilebilir olmasını sağlayacağı ve kullanımının algılanan risklerini azaltacağı için. ” Daha ucuz ve sosyal olarak daha kabul edilebilir Diğer bir deyişle, argüman çocukları düşünmektir.

Washington ve Colorado gibi eyaletlerde onlardan sonra ne oldu? yasallaştırılmış esrar? Washington eyaleti gençleri arasında, “marihuana kullanımının algılanan zararlılığı azaldı ve esrar kullanımı arttı”, yüzde 2’den 4’e iki katına çıktı. Buna karşılık, Colorado’da hiçbir değişiklik olmadı, ancak bunun nedeni muhtemelen Colorado’nun eğlence amaçlı kullanımın yasal hale gelmesinden önce beş yıl boyunca tıbbi esrar pazarlaması. Ve gerçekten de orijinaliyle serbestleştirme Colorado’da, ergenler arasında risk algıları düşmek videomda 1:24’te görebileceğiniz gibi başka yerlerde olduğundan daha fazla ve bağımlılık oranları arttı Esrar ağır tütüne dönüşecek mi??.

“Sık sık alıntı Yasallaştırma ile ilgili endişe, Büyük Tütün ve Büyük Alkole benzer şekilde Büyük Esrarın yükselişine izin vermesidir. Başarılı kenevir endüstrisinden sonra dövmek Colorado’daki pestisit düzenlemeleri nedeniyle, halk sağlığı savunucuları, “sadece karı maksimize etmeyi amaçlayan” bir endüstri karşısında “olumsuz halk sağlığı sonuçlarını hafifletmeye” çalışırken bir deja vu hissettiler.

Ancak en büyük endişe, Büyük Esrarın Büyük Tütüne dönüşmesi değil, Büyük Tütün olabilir. dönüm Büyük Esrar içinde. “Esrarın yasallaştırılması savunucuları, çok uluslu tütün şirketlerinin piyasaya girmesinin potansiyel etkilerini göz önünde bulundurmadı” ve gerçekten de şirket içi notlar, Big Tobacco’nun sahne arkasında grev yapmak için doğru zamanı beklediğini gösteriyor. Big Tobacco’nun dünyadaki belki de bir numaralı önlenebilir ölüm nedeni olan sigaraları yaratması, insanları kârdan çok önemsediklerini gösteriyor, bu da bazı kırmızı bayrakları tetiklemeli.

Big Tobacco’nun, sık esrar kullanımı nedeniyle devralsın ya da almasın esrar yasallaştırmasından faydalanması bekleniyor dır-dir a tahmin edici geleceğin sigara bağımlılığı. “Sigara içmeyen gençler için… gençler arasında haftalık esrar kullanımı, daha sonra tütün kullanımına başlama ihtimalinde sekiz kattan fazla bir artış öngördü” – eklemlerden eklemlere geçiş ve sigara. Bunun nedeni, “tütünün genellikle daha kolay yanmasını sağlamak için büyük ölçüde esrarla karıştırılması olabilir. Bu nedenle, esrar kullanımı dolaylı olarak tütüne maruz kalmaya neden olabilir”, bu da olmak yedi veya sekiz kat daha fazla bağımlılık yapan esrardan daha.

Ya da, o gençler olabilir faydalanmak esrar, daha çok sigara içmeye meyilli bir kalabalıkla daha çok takılır. Ancak, akran kullanımı kontrol edildikten sonra bile, esrar, belki de esrar çekilmesiyle başa çıkmanın bir yolu olarak, tütüne giriş ilacı olarak görünmektedir. Her iki durumda da, “potansiyel olarak en tehlikeli ve küçümsenmiş Etkileri esrar kullanımı dır-dir ‘ters ağ geçidi'” – nikotin bağımlılığına yol açabilir, bu da mendil her yıl yaklaşık 5 milyon hayat, tüm yasadışı uyuşturucuların toplamından yaklaşık 24 kat daha fazla.

Esrar hakkında daha fazla bilgi için marijuana video serimin tamamına göz atın burada.

HATIRLANMASI GEREKEN ÖNEMLİ NOKTALAR

  • Esrarın yasallaştırılması tartışması, “harika bir ilaca erişim sağlayan tarihi bir insan hakları atılımından, feci ve kanunsuz bir vurgunculuk oyununa” kadar değişen görüşler içeriyor. Muhalifler ayrıca, daha ucuz ve sosyal olarak daha kabul edilebilir hale getirerek gençler arasında esrar kullanımını artıracağını savunuyorlar.
  • Washington Eyaletinde yasallaştırmadan sonra, genç esrar kullanımı arttı ve “algılanan zararlılık” azaldı. Colorado’da tıbbi esrar, eğlence amaçlı kullanımdan beş yıl önce yasallaştırıldı ve ilk serbestleştirme ile bağımlılık oranları artarken, gençler arasında kullanım riski algıları düştü.
  • Yasallaştırma ile ilgili ortak bir endişe, Büyük Alkol ve Büyük Tütün gibi Büyük Esrarın olası yükselişidir, ancak daha büyük bir sorun, Büyük Tütünün Büyük Esrar’a dönüşmesi olabilir.
  • Sık esrar kullanımı gelecekteki sigara bağımlılığının bir göstergesidir. Gerçekten de, sigara içmeyen ergenler arasında haftalık esrar kullanımı, daha sonra esrar kullanma riskinde sekiz kattan fazla bir artış öngördü; bu, esrardan yedi veya sekiz kat daha fazla bağımlılık yapabilir.
  • Akran izlemesinden sonra bile, esrarın hala sigara içmeye açılan bir uyuşturucu gibi göründüğü görülüyor. Aslında, “esrar kullanımının potansiyel olarak en zararlı ve hafife alınan etkilerinden biri “ters kapı”dır – her yıl yaklaşık beş milyon insanı veya tüm yasadışı uyuşturucuların toplamından yaklaşık 24 kat daha fazla insanı öldüren nikotin bağımlılığına yol açar.

Sağlıkta,

Michael Greger, doktor

Not: Henüz yapmadıysanız, ücretsiz videolarıma abone olabilirsiniz. burada ve sunumlarımı canlı izleyin:Source link

Leave a Comment

Your email address will not be published.